Budowa domu z Inbudo.pl - materiały, firmy, zlecenia, usługi budowlane, remonty

Aktualności branżowe

Gdzie kupisz dom za 5 złotych?

27 kwietnia 2013

Liczba komentarzy:
368

...czyli równowartość 1 funta? Ceny nieruchomości wprawdzie ostatnio spadają, ale w tej cenie kupisz własny dom tylko w jednym miejscu - w mieście Stoke-on-Trent w środkowej Anglii. 

Miasto to słynęło niegdyś z ceramiki, a w czasach rewolucji przemysłowej w Anglii w XVIII w. przeżywało prawdziwą świetność. Teraz zyskuje sławę dzięki akcji władz miasta, przewidującej sprzedaż 35 domów – każdy za cenę jednego funta.
 
 
W ostatnich latach w tym półmilionowym mieście sporo niegdyś zamieszkałych budynków, popadło w ruinę. Wygląd tak poważnie zaniedbanych ulic spędzał sen z powiek władzom miejskim. Postanowiono więc wybrać 35 domów mieszczących się na najbardziej odstraszających Bond Street oraz Portland Street, a następnie sprzedać chętnym, zaniedbane budynki w cenie jednego funta. Domy nadają się wprawdzie do kapitalnego remontu, ale miasto zaoferowało wyłożenie funduszy na renowację w formie pożyczki spłacanej później przez nabywców w ratach.
 
Domy mogą nabyć jednak tylko mieszkańcy miasteczka Stoke-on-Trent, którzy zamieszkują tam co najmniej trzy lata i dodatkowo nie posiadają na własność żadnej nieruchomości.
 
Potencjalni nabywcy swoje oferty składać mogą do 12 maja, już teraz wiadomo, że propozycja władz miasta spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jak podaje telewizja ITV do dzisiaj napłynęło już ponad tysiąc zgłoszeń, a urzędnicy przewidują, że w kolejnym tygodniu zaleje ich jeszcze większa fala podań.
 
Domów, które wymagają odbudowy i kompleksowego remontu jest w tym miasteczku więcej dlatego władze zapowiedziały już, że jeśli inicjatywa miasta sprawdzi się, przeznaczą kolejne domy na sprzedaż za cenę 1 funta. Łącznie takich budynków miasto ma przekazać mieszkańcom aż 124.
 
A Was zainteresowałaby taka oferta gdyby tego typu akcja była przeprowadzana w Waszym mieście?
A może to szansa dla polskich fachowców pracujących w pobliżu na całkiem duże zlecenia? Zapraszamy do dyskusji na forumbudowlane.inbudo.pl
 
 
fot. ITV News
 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

komentarze: 368

Pozostało 1000 znaków

Komentarze:

54x44
napisał: 8 lata temu

oczywiście że bym brał - tym bardziej, że widać na zdjęciu jak wyglądają te ich "ruiny" u nas wielu ludzi w o niebo gorszych warunkach mieszka ...

54x44
napisał: 8 lata temu

nice

54x44
napisał: 8 lata temu

ponąć we wloszech tez maja taka akcje teraz robic...szkoda ze w pl nie oddzadza ludziom ruin do wyremontowania

54x44
napisał: 8 lata temu

szarpałbym jak chytre baby trzy cytryny :DDD

54x44
napisał: 8 lata temu

ładne mi rudery...w mojej kamienicy nikt nie ma takich białych okien chociaż wszyscy mają białe :) a o drzwiach nawet nie wspomnę

54x44
napisał: 8 lata temu

no i to jest rozsądne działanie - brawo

54x44
Lama
napisał: 8 lata temu

"miasto zaoferowało wyłożenie funduszy na renowację w formie pożyczki spłacanej później przez nabywców w ratach"
Nie. Miasto pokryje koszty remontu a następnie sprzeda domy za 1GBP. Nie ma mowy o żadnej pożyczce. Raczej dom będzie kosztował 1 funta plus to co zostało zainwestowane w remont, płatne w ratach. Czyli o domu za 5 złotych raczej się powiedzieć nie da.
Dodatkowo - biorąc pod uwagę nieciekawe lokalizacje domów i stan nieruchomości (zdewastowane do granic możliwości przez patologię i lokalny element, najczęściej dostający takie mieszkania od rady miejskiej), koszt pewnie zamknie się w granicach 30 tysięcy. Lepiej uzbierać 10% wkładu własnego i kupić dom na kredyt.

"A może to szansa dla polskich fachowców pracujących w pobliżu na całkiem duże zlecenia?"
Nie. Każdy city council ma swoich kontraktorów. Firmy z zewnątrz nie są dopuszczane do takich zleceń.

54x44
gość
napisał: 8 lata temu

mój brat pracował na budowie i mieszkał w tym mieście przez 3 miesiące jakieś 4 lata temu - remontowali jakieś ośrodki zdrowia - jak najbardziej można tam znaleźć pracę wręcz wtedy ściągali budowlańców z innych miast

54x44
Lama
napisał: 8 lata temu

Ośrodek zdrowia zarządzany przez NHS (o prywatnych nawet nie wspomnę) a city council to duża różnica.

54x44
gość
napisał: 8 lata temu

sprzedamy mieszkanie córki jednego premiera za 5 złotych warte prawie 2 hahaha.
I już mu sondaże skoczą w górę.

1 2 3 4 5 6 7 36 37 Następna

Inbudo - Interaktywne budowanie

Poleć nas znajomym

Inbudo to największa internetowa Platforma Budowlana w Polsce. Łączymy wykonawców i firmy budowlane z odbiorcami usług budowlanych i remontowych.

dowiedz się więcej »

Nowości i komunikaty

Przyłącz swój sklep do inbudo.pl (2 kwietnia 2013 r.)

W bazie naszych produktów znajduje się juz ponad 60 000 rodzajów najrózniejszego asortymentu z kategorii Dom i Ogród.    Chcesz by Twoje produkty znalazły się w inbudo.pl? To proste!   Jeśli posiadasz skle...

czytaj wszystkie »

Inbudo.pl

Moje konto

Informacje

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.