Budowa domu z Inbudo.pl - materiały, firmy, zlecenia, usługi budowlane, remonty

Aktualności branżowe

Kup sobie całą wieś za cenę mieszkania

2 maja 2013

Liczba komentarzy:
296177
Ostatnio pisaliśmy o możliwości kupna domu za symbolicznego funta w angielskim miasteczku Stoke-on-Trent. Jeżeli ta opcja  wydała się Wam nie wystarczająco atrakcyjna, być może zainteresuje Was możliwość kupna nie domu, a całej wsi i to nie w pochmurnej Wielkiej Brytanii, ale słonecznej Hiszpanii.
 
 
O tym, że można bez większego problemu kupić rezydencje w Hiszpanii w bardzo korzystnych cenach wiadomo już od dawna. Biura pośrednictwa nieruchomości specjalizujące się tylko w oferowaniu nieruchomości w Hiszpanii prezentują coraz więcej, coraz bardziej korzystnych ofert.W ostatnim czasie jednak na popularności zyskują oferty dotyczące zakupu całych wiosek i to w cenie jednego mieszkania.

Hiszpania zmaga się z poważnym kryzysem, bezrobotnych jest obecnie ponad 6 milionów ludzi, szacuję się, że co minutę kolejna osoba w Hiszpanii traci pracę. Zaciągnięte kredyty nie są spłacane co prowadzi do przepadku nieruchomości na rzecz banków. Narodowy Instytut Statystyki w Hiszpanii poinformował, iż obecnie 3,5 mln nieruchomości to pustostany, co stanowi aż 14 % wszystkich wybudowanych domów. 

Okazuje się jednak, że można okazyjnie kupić nie tylko dom, ale całą opuszczoną wieś, a nawet kilka osad. W ofercie Hiszpańskich biur nieruchomości znajdziemy co najmniej 50 opuszczonych  przez mieszkańców wsi. Są wśród nich takie, które ostatni mieszkaniec opuścił aż 40 lat temu jak wieś Esblada położona niedaleko Tarragony. Ta konkretnie wieś kosztuje 250 tys euro czyli tyle co trzypokojowe mieszkanie np. w Barcelonie. W jej skład wchodzi m.in. 6 budynków mieszkalnych, wieża obronna, młyn, opuszczona winnica, kaplica oraz magazyny. W ofercie znajdują się także dużo tańsze wioski w cenie nawet  60 tys euro.

Jeżeli chodzi o lokalizację najwięcej opuszczonych wsi jest do kupienia w rejonach Katalonii, Asturii oraz Galicji. Jak nietrudno się domyślić to raczej nie sami Hiszpanie są najbardziej zainteresowani inwestycją, a obcokrajowcy przeważnie Francuzi oraz Brytyjczycy jak podaje Montse Rives z hiszpańskiego  biura nieruchomości. Zapewnia także, że jest to dobra lokata kapitału gdyż według prognoz ceny działek w tych rejonach mają znacznie wzrosnąć w ciągu najbliższych kliku lat.

Czy Waszym  zdaniem własna wieś w Hiszpanii to opłacalna inwestycja? A może sposób na interesującą emeryturę?
 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

komentarze: 296177

Pozostało 1000 znaków

Komentarze:

54x44
napisał: 7 lata temu

jak najbardziej interesująca opcja - jak bym wolne środki kupiłbym i nawet niech stoi przez klika lat ..myślę, że znajdą się tacy co będą wiedzieli jak to rozkręcić :)

54x44
gość
napisał: 7 lata temu

No to czas żeby Polacy - "Zielona Wyspa" rozpoczęli krucjatę i wykup Hiszpanii :)

54x44
gość
napisał: 7 lata temu

hahah dobre - nas już tak wykupili to czemu my nie mielibyśmy wykupić właśnie hiszpanii? ja się pisze:P

54x44
gość
napisał: 7 lata temu

To ja poproszę dwie :)

54x44
marta
napisał: 7 lata temu

wystawiłam już swój dom na allegro, bilet do Hiszpanii kupiony :)

54x44
ada299
napisał: 7 lata temu

a ja na inbudo dodaje zlecenie - szukam ekipy budowlanej do renowacji miasteczka :) i jazda:)

54x44
gość
napisał: 7 lata temu

No taka emerytura mi pasuje :)

54x44
gość
napisał: 7 lata temu

A gdzie te oferty można znaleźć ?

54x44
gość
napisał: 7 lata temu

Nie ma wioski Esblada i to tyle dla tych co chcą się tam przenieść.

54x44
gość
napisał: 7 lata temu

oferty można znaleźć na www.eusebio-hause-auction.es

1 2 3 4 5 6 7 29617 29618 Następna

Inbudo - Interaktywne budowanie

Poleć nas znajomym

Inbudo to największa internetowa Platforma Budowlana w Polsce. Łączymy wykonawców i firmy budowlane z odbiorcami usług budowlanych i remontowych.

dowiedz się więcej »

Nowości i komunikaty

Przyłącz swój sklep do inbudo.pl (2 kwietnia 2013 r.)

W bazie naszych produktów znajduje się juz ponad 60 000 rodzajów najrózniejszego asortymentu z kategorii Dom i Ogród.    Chcesz by Twoje produkty znalazły się w inbudo.pl? To proste!   Jeśli posiadasz skle...

czytaj wszystkie »

Inbudo.pl

Moje konto

Informacje

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.