Budowa domu z Inbudo.pl - materiały, firmy, zlecenia, usługi budowlane, remonty

Architektura

Stacja metra ze złota

9 czerwca 2013

Liczba komentarzy:
728

Zahy Hadid osobom interesującym się architekturą przedstawiać nie trzeba. Na świecie jest określana mianem jednej z najjaśniejszych gwiazd współczesnej architektury. Jest znana w szerokich kręgach za sprawą swoich nowatorskich projektów.

Jej dzieła wyróżnia kontrowersyjna forma, często skupiają one uwagę mediów, prowokują dyskusję – zwłaszcza, iż Zaha Hadid ma na swoim koncie realizację projektów budynków użyteczności publicznej, biurowców i apartamentowców. Jest laureatką niezliczonej ilości wyróżnień, nagród, jej nazwisko pojawia się także w prestiżowych rankingach jak np. Ranking najbardziej wpływowych kobiet miesięcznika Forbes.
 
Praca słynnej architektki zwyciężyła w konkursie na projekt nowoczesnej stacji metra w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Rosnąca populacja miasta wymusiła powstanie nowego systemu transportu. Jeden z przystanków nowej linii metra będzie miał szczególny wygląd. 
 
Chodzi o stację w  jednym z większych dystryktów finansowych, ma ona pełnić funkcję głównego węzła przesiadkowego między trzema z sześciu nowych linii które powstają w mieście. Realizacja stworzona będzie na cześć samego króla Abudullaha- stąd nazwa stacji: King Abdullah Financial Disctrict Metro Station. Stacja przybierze kształt … falującego pisaku na pustyni.
 
Trzeba przyznać, że Zaha Hadid jest z pewnością jedną z pierwszych osób, które mogą przyjść na myśl jeśli mowa o stworzeniu budynku w kształcie falującego piasku. Na tym jednak nie koniec ekscentryzmu. Cała stacja mierzyć będzie ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Ściany wewnątrz budynku pokryte będą złotem. Na podróżnych czekać będą liczne ekskluzywne sklepy oraz restauracje i kawiarnie. W klimatyzowanych wnętrzach woda i roślinność tworzyć mają prawdziwe dzieła sztuki. Stacja metra składać się będzie z sześciu poziomów - czterech do użytku publicznego i dwóch na których znajdzie się podziemny parking.
 
To już druga inwestycja przy której Zaha Hadid współpracuje z saudyjskim królem. Wcześniej zaprojektowała centrum badawcze jego imienia. Stacja metra w Riyadh przypomina trochę jej londyńską realizację Jubilee Line. Otwarcie stacji jest planowane na 2017r.
 
 
 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

komentarze: 728

Pozostało 1000 znaków

Komentarze:

54x44
adamek
napisał: 7 lata temu

znam tą panią - ona dopiero się rozkręca...a pomyśleć, że jest pochodzenia irańskiego :P

54x44
gość
napisał: 7 lata temu

niesamowite...

54x44
gość
napisał: 7 lata temu

w gdańsku też dworzec remontują po 30 latach - i uwaga!!!!!!!! jako wyraz luksusu i nowoczesnego designu mają zakazać wieszania reklam o powierzchnia ponad 2mkw hahahahahahahaahahaha

54x44
gość
napisał: 7 lata temu

zaha...i wszystko jasne :)

54x44
dami
napisał: 7 lata temu

ta stacja bedzie miała większą powierzchnie niż długość wszystkich naszych autostrad

54x44
lmekzikce
napisał: 7 lata temu

fXRgGc <a href="http://fcsmqckuscez.com/">fcsmqckuscez</a>, [url=http://bzwqzansjfcp.com/]bzwqzansjfcp[/url], [link=http://tugvskgfbhtp.com/]tugvskgfbhtp[/link], http://mnxrllslrvsf.com/

54x44
mbt shoes online europe
napisał: 7 lata temu

dsw shoes Stacja metra ze złota - Budowa domu z inbudo.pl
mbt shoes online europe http://www.takeaseatchaircovers.com/mbt-shoes-online.asp

54x44
mbt shoes outlet
napisał: 7 lata temu

discounted mbt shoes Stacja metra ze złota - Budowa domu z inbudo.pl
mbt shoes outlet http://www.bnreducation.com/mbt-shoes.html

54x44
toms shoes
napisał: 7 lata temu

toms shoes sale Stacja metra ze złota - Budowa domu z inbudo.pl
toms shoes http://www.tomsshoeshopping.com

54x44
hermes newest arrival
napisał: 7 lata temu

hermes handbags classic Stacja metra ze złota - Budowa domu z inbudo.pl
hermes newest arrival http://www.dogs-news.net/hermes-newest-arrival-birkin-tasche-online-9-3.asp

1 2 3 4 5 6 7 72 73 Następna

Inbudo - Interaktywne budowanie

Poleć nas znajomym

Inbudo to największa internetowa Platforma Budowlana w Polsce. Łączymy wykonawców i firmy budowlane z odbiorcami usług budowlanych i remontowych.

dowiedz się więcej »

Nowości i komunikaty

Przyłącz swój sklep do inbudo.pl (2 kwietnia 2013 r.)

W bazie naszych produktów znajduje się juz ponad 60 000 rodzajów najrózniejszego asortymentu z kategorii Dom i Ogród.    Chcesz by Twoje produkty znalazły się w inbudo.pl? To proste!   Jeśli posiadasz skle...

czytaj wszystkie »

Inbudo.pl

Moje konto

Informacje

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.