Argox - Budowa domu z Inbudo.pl

Argox

adres:
03-532 Warszawa, Obwodowa 11J
tel:
602220228

Firmy budowlane

Nasza oferta

Firma Argox oferuje kompleksowe usługi z zakresu poprawy efektywności energetycznej budownictwa.

Nasza oferta obejmuje świadectwa energetyczne budynków i lokali, charakterystyki energetyczne obiektów nowo projektowanych, kompleksowe audyty energetyczne budynków, lokalnych źródeł ciepła oraz lokalnych sieci ciepłowniczych, audyty remontowe budynków mieszkalnych oraz audyty efektywności energetycznej.

Nasi certyfikatorzy i audytorzy energetyczni to specjaliści najwyższej klasy, którzy poza wymaganymi uprawnieniami, dysponują ogromnym doświadczeniem. Świadectwa energetyczne wykonują od początku ich obowiązywania, czyli od stycznia 2009 roku. Do tej pory opracowali ponad 3000 świadectw energetycznych oraz kilkaset audytów energetycznych.

Świadectwa energetyczne obowiązują w Polsce na mocy ustawy Prawo budowlane, implementującej Dyrektywę 2002/91 w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD - Energy Performance of Buildings Directive).

Świadectwo energetyczne budynku pokazuje jego charakterystykę energetyczną. Celem wprowadzenia świadectw energetycznych jest propagowanie budownictwa efektywnego energetycznie i w rezultacie ograniczenie zużycia energii w budynkach.

Zapisy Dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, a za nią wymogi ustawy Prawo budowlane zapewniają, aby w chwili budowy, sprzedaży lub najmu budynku właściciel dysponował certyfikatem jego jakości energetycznej i mógł go zaprezentować przyszłemu kupcowi lub najemcy.

Świadectwo energetyczne, czyli inaczej certyfikat energetyczny lub paszport energetyczny, zawiera informacje na temat zapotrzebowania energii przez budynek do ogrzewania, wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej, chłodzenia i dla budynków niemieszkalnych, oświetlenia wbudowanego. Wielkość zapotrzebowania energii określona jest za pomocą dwóch podstawowych wskaźników: rocznego zapotrzebowania nieodnawialnej energii pierwotnej i energii końcowej.

Świadectwo energetyczne traci ważność po upływie 10 lat od jego wystawienia lub wcześniej, jeżeli obiekt poddany został przebudowie lub remontowi, które zmieniły jego charakterystykę energetyczną. W takiej sytuacji świadectwo energetyczne musi być wykonane ponownie.

Dodatkowo właściciel lub zarządca budynku o powierzchni użytkowej ponad 1000 mkw, w którym świadczone są usługi znacznej liczbie osób, lub który zajmowany jest przez organy administracji publicznej, ma obowiązek umieścić świadectwo energetyczne budynku w miejscu widocznym, w formie tak zwanego ogłoszenia.

Nasze świadectwa energetyczne budynków użyteczności publicznej wywieszone są jako ogłoszenia w wielu prestiżowych obiektach Warszawy, Wrocławia, Poznania, Łodzi i wielu innych miast Polski. Każdy certyfikat energetyczny opracowujemy z najwyższą starannością, niezależnie czy jest to świadectwo energetyczne wystawione dla obiektu wielkokubaturowego, czy świadectwo energetyczne domu jednorodzinnego.

Kolejna pozycja z oferty naszej firmy skierowana jest do właścicieli i zarządców budynków wymagających modernizacji.

Audyty energetyczne, wykonane zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów, to opracowania pozwalające określić zakres i parametry modernizacji zmniejszających zapotrzebowanie energii dostarczanej do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Audyty energetyczne stanowią podstawę do ubiegania się o premię termomodernizacyjną z Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Z kolei audyty remontowe są wymagane w przypadku dofinansowania w postaci premii remontowej.

Audyty energetyczne są również niezbędne przy ubieganiu się o wsparcie finansowe ze środków unijnych oraz konkursów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Audyty energetyczne sporządzamy zarówno dla obiektów użyteczności publicznej, jak i budynków mieszkalnych. Przygotowujemy audyty dla uzyskania premii termomodernizacyjnej lub remontowej, dofinansowania z programów unijnych lub konkursów NFOŚiGW. Opracowujemy również karty efektu ekologicznego.

Firma Argox od wielu lat prowadzi działalność w obszarze inwestycji budowlanych. Zapewnia kompleksową obsługę procesu inwestycyjnego, poczynając od fazy przygotowania, poprzez nadzór nad jego realizacją, kończąc na przekazaniu obiektu do użytkowania. Dysponując szeroką wiedzą, niezbędnymi uprawnieniami oraz bogatym doświadczeniem, zarówno w zakresie projektowania jak i nadzoru budowlanego, świadczymy usługi powiernictwa inwestycyjnego.

Poleć znajomym

Lokalizacja na mapie

Kategorie

Inbudo - Interaktywne budowanie

Poleć nas znajomym

Inbudo to największa internetowa Platforma Budowlana w Polsce. Łączymy wykonawców i firmy budowlane z odbiorcami usług budowlanych i remontowych.

dowiedz się więcej »

Nowości i komunikaty

Przyłącz swój sklep do inbudo.pl (2 kwietnia 2013 r.)

W bazie naszych produktów znajduje się juz ponad 60 000 rodzajów najrózniejszego asortymentu z kategorii Dom i Ogród.    Chcesz by Twoje produkty znalazły się w inbudo.pl? To proste!   Jeśli posiadasz skle...

czytaj wszystkie »

Inbudo.pl

Moje konto

Informacje

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.