Budowa domu z Inbudo.pl - materiały, firmy, zlecenia, usługi budowlane, remonty

 • Najwyżej oceniane
 • Najczęściej czytane
 • Najnowsze

Informacje branżowe

 • Ustawa deweloperska - już weszła w życie

  Czy nowa ustawa deweloperska to realna ochrona czy jedynie wzrost kosztów dla nabywców lokali mieszkaniowych lub domów jednorodzinnych? Jakie zmiany właśnie wchodzą w życie? Analizuje prawnik - ekspert portalu inbudo.pl

  21 maja 2012 Prawo budowlane

  Jak uzyskać pozwolenie na budowę?

  Budowa domu to nie tylko kosztowny proces polegający na zakupie materiałów i wynajęciu firmy budowlanej. Bardzo dużo czasu pochłonie załatwianie niezbędnych formalności. Jak się do tego przygotować i od czego zacząć?

  7 października 2011 Prawo budowlane

  Zasiedzenie nieruchomości

  Zdarza się, że korzystamy z pewnej nieruchomości jakbyśmy byli jej właścicielem. Płacimy podatki, inwestujemy. Może okazać się, że osoba użytkująca nieruchomość przez lata, nie jest jej prawowitym właścicielem. Co robić w takiej sytuacji?

  19 listopada 2011 Prawo budowlane

  Zagospodarowanie przestrzenne działki budowlanej

  Budując dom musimy pamiętać o zachowaniu reguł określonych w prawie budowlanym dotyczących zabudowy i zagospodarowania działki. Na co musimy zwrócić uwagę?

  14 kwietnia 2013 Prawo budowlane

  Pozwolenie na budowę i inne formalności związane z budową domu

  Ile tak naprawdę czasu potrzebujemy na załatwienie wszystkich formalności związanych z budową domu? Gdzie i kiedy załatwić potrzebne dokumenty i pozwolenia? Ile to wszystko kosztuje?

  14 czerwca 2013 Prawo budowlane

  Budowa domu – zakończenie procesu inwestycji

  Formalności związane z budową domu wcale nie kończą się na tym z czym musimy uporać się przed rozpoczęciem budowy. Podpowiadamy co i gdzie musimy załatwić już po zakończeniu budowy.

  14 czerwca 2013 Prawo budowlane

  Jak wybrać firmę budowlaną?

  Posiadasz już projekt wymarzonego domu? Na papierze jest piękny i funkcjonalny, ale... trzeba go jeszcze wybudować. Najlepiej tak, by bezproblemowo służył przez lata. I tu zaczynają się "schody". Jak jednak znaleźć dobrego wykonawcę?

  3 października 2011 Prawo budowlane

  Kiedy można budować nie mając pozwolenia na budowę?

  Po niedawnej nowelizacji Prawa Budowlanego, część inwestorów ma ułatwione życie. Nie zawsze jest juz bowiem wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Niektóre obiekty możemy budować po zgłoszeniu we właściwym starostwie. Część prac w ogóle nie wymaga wizyty w urzędzie

  12 października 2011 Prawo budowlane

  Kupić, wynająć, zbudować? - co się bardziej opłaci?

  Spłacać kredyt czy płacić za wynajem? Dom czy mieszkanie? Zarówno kupno jak i wynajem mają swoje zalety. Zastanów się co będzie korzystniejsze dla Ciebie.

  6 października 2011 Prawo budowlane

  Wypowiedzenie umowy najmu

  Polskie prawo odróżnia umowy najmu lokali użytkowych i mieszkalnych. Zajmijmy się tymi drugimi. A konkretnie możliwością ich wypowiedzenia.Pamiętajmy, że każdą umowę najmu można wypowiedzieć za porozumieniem stron, nawet tę, która jest zawarta na czas nieokreślony.

  19 listopada 2011 Prawo budowlane

Inbudo - Interaktywne budowanie

Poleć nas znajomym

Inbudo to największa internetowa Platforma Budowlana w Polsce. Łączymy wykonawców i firmy budowlane z odbiorcami usług budowlanych i remontowych.

dowiedz się więcej »

Nowości i komunikaty

Przyłącz swój sklep do inbudo.pl (2 kwietnia 2013 r.)

W bazie naszych produktów znajduje się juz ponad 60 000 rodzajów najrózniejszego asortymentu z kategorii Dom i Ogród.    Chcesz by Twoje produkty znalazły się w inbudo.pl? To proste!   Jeśli posiadasz skle...

czytaj wszystkie »

Inbudo.pl

Moje konto

Informacje

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.