Projektowana charakterystyka energetyczna Katowice Sosnowiec Chorzów - Budowa domu z Inbudo.pl

Projektowana charakterystyka energetyczna Katowice Sosnowiec Chorzów ( numer 3427 )

Informacje

Dane kontaktowe:

CARTEX - Świadectwa energetyczne Tel. 605920522

Lokalizacja

Na odległość

Opis usługi

Projektowana charakterystyka energetyczna budynku.

Projektowana charakterystyka energetyczna wykonywana jest dla budynków nowo projektowanych lub przebudowywanych i dołącza się ją do projektu z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Głównym celem sporządzania projektowanej charakterystyki energetycznej jest stwierdzenie, że przyjęte w projekcie rozwiązania spełniają wymagania obowiązujących przepisów oraz zasad oszczędnego gospodarowania energią.

W ostatnich latach nastąpił znaczący rozwój zrównoważonego budownictwa, w którym kwestie ekologiczne są niezwykle istotne. Coraz częściej przy projektowaniu i konstruowaniu budynków stosuje się innowacyjne rozwiązania technologicznie, których celem jest zmniejszenie zużycia energii, oszczędzanie jej źródeł i tym samym redukcja emisji gazów cieplarnianych.

Projektowana charakterystyka energetyczna powinna zawierać informacje na temat właściwości cieplnych przegród oraz zastosowanych rozwiązań instalacyjnych.

Charakterystyka energetyczna budynku umożliwia określenie dokładnego zużycie energii w danym budynku, a tym samym pokazuje co należy zmienić, aby zmniejszyć koszty eksploatacji, w szczególności wydatki na energię. Przeprowadzenie takiej charakterystyki należy powierzyć osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia.

Projektowana charakterystyka energetyczna jest częścią składową projektu, zatem wykonuje ją wykonać jedynie osoba posiadająca budowlane uprawnienia projektowe.

Do każdej projektowanej charakterystyki energetycznej budynku dołączana jest analiza możliwości racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło.

Projektowana charakterystyka energetyczna wykonana zgodnie z wymogami NFOŚiGW jest niezbędna w przypadku ubiegania się o dotację w programie dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych.

Wykonujemy projektowaną charakterystykę energetyczną wszystkich budynków.

Kontakt:
biuro@cartex.biz.pl

http://www.cartex.biz.pl

Tel. 605-920-522

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Sprawdź dokładny koszt usługi, którą chcesz zlecić.

Poproś o wycenę usługi

Inbudo - Interaktywne budowanie

Poleć nas znajomym

Inbudo to największa internetowa Platforma Budowlana w Polsce. Łączymy wykonawców i firmy budowlane z odbiorcami usług budowlanych i remontowych.

dowiedz się więcej »

Nowości i komunikaty

Przyłącz swój sklep do inbudo.pl (2 kwietnia 2013 r.)

W bazie naszych produktów znajduje się juz ponad 60 000 rodzajów najrózniejszego asortymentu z kategorii Dom i Ogród.    Chcesz by Twoje produkty znalazły się w inbudo.pl? To proste!   Jeśli posiadasz skle...

czytaj wszystkie »

Inbudo.pl

Moje konto

Informacje

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.